A szerelem egy intenzív, felfokozott érzelmi állapot, ami miatt rózsaszínben látjuk a világot, és az erős érzelmeknek fizikai „tünetei” is lehetnek: álmatlanság, heves szívdobogás, gyomorgörcs, koncentrációs nehézségek, csökkent munkakedv, és még sorolhatnánk. Ilyenkor szinte bármire képesek vagyunk a szerelmünkért, sőt, sokan őrültségekre is vetemednek. Az őrültségek azonban nemcsak romantikusak, de olykor veszélyesek is, főleg akkor, ha bódult állapotunkban még arra sem figyelünk oda, hogy körülnéztünk-e rendesen az utcán közlekedve.
Bolond hormonok
Azok a hormonok, amelyek földöntúli boldogsággal ajándékoznak meg, szinte állandó izgalmi állapotban tartják a testünket, ez pedig nem véletlenül tart viszonylag rövid ideig. A vele járó megpróbáltatásokat ugyanis nem bírnánk hosszú távon, hiszen ha pozitív értelemben is, de egyfajta stresszt jelent. Ahogy halad előre a párkapcsolat, úgy kezdünk fokozatosan visszatérni eredeti önmagunkhoz, és ez megnyugvással jár, a bizalomnak pedig ekkor van esélye igazán kialakulni. Tegyük hozzá, hogy a szerelem azért is annyira értékes kincs, mert nem tart örökké.
Szerelemfüggők
Nagyon sokan pont azért sodródnak kapcsolatból kapcsolatba, választanak maguknak a világ másik felén élő párt, vállalnak elképesztő nehézségeket, mert nem az aktuális partnerükbe, hanem magába a szerelembe, ebbe a felfokozott izgalmi állapotba szerelmesek. Egyfajta függőség ez, hasonló azokhoz, akik egyre veszélyesebb helyzetekbe sodorják magukat az újabb és újabb adrenalinlöketért. Ha nem tartozunk az állandóan szerelmes emberek közé, az nem is akkora probléma, az ellenkező véglet talán még ijesztőbb.
Forrás: ridikul.hu